Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

РОЗТИН ТРУПІВ ДРІБНИХ ТВАРИН (СВИНЕЙ)

 

Розтин трупа свині, виймання та дослідження органів проводять за описаною методикою.

 

Додаткові лабораторні дослідження

При необхідності відбору патологічного матеріалу для додаткових лабораторних досліджень відбирають такий матеріал:

Для бактеріологічного дослідження відбирають такий матеріал:
на бешиху свиней – кусочки селезінки, нирок, трубчасту кістку, кусочок шкури і серце.

Кусочки селезінки і нирок розміром 6x6x6 см (вагою до 200,0) відрізають стерильним скальпелем, попередньо профламбованим над полум'ям спиртівки. Поверхню розрізу на відмічених органах припікають розпеченою пластинкою шпателя або проводять тампоном, що горить.

Вирізані кусочки селезінки, нирок і шкіри поміщають в стерильні скляні банки з 30%-вим водним розчином гліцерину, а в окремих випадках при негайному відправленні нарочним взятого патологічного матеріалу в ветеринарну лабораторію, останній можна не консервувати.

П'ясну кістку обережно, щоб не пошкодити суглобових поверхонь, відділяють від кінцівки і, ретельно очистивши від м'яких тканин, загортають у марлю (мішковину), змочену 5%-вим розчином фенолу, і тимчасово кладуть в емальований кювет.

Трубчасту кістку можна помістити на кусок мішковини і рясно обсипати кухонною сіллю та загорнути у відмічену тканину.

Якщо при дослідженні серця виявляють ураження клапанів, останнє також направляють у ветеринарну лабораторію, законсервувавши 10%-вим розчином формаліну.
на колібацильоз при можливості направляють свіжий труп або кусочки печінки з жовчним міхуром і жовчі, кров з серця в запаяних пастерівських піпетках, трубчасту кістку, кусочки селезінки, нирки, відрізок кишечника до 40см, кусочок уражених легенів, мезентеріальний або соматичний лімфатичний вузол, а при ураженні суглобів також вміст суглобових сумок у запаяних пастерівських піпетках або стерильних пробірках.

Патологічний матеріал необхідно брати стерильним (інструментом і поміщати в стерильний посуд.

Кусочки органів краще посилати в свіжому вигляді, а при затриманні відправки консервують 30% -вим стерильним розчином гліцерину.
на пастерельоз направляють кров з серця в запаяних пестерівських піпетках або в стерильних пробірках, кусочки селезінки, печінки, нирки, легенів, поміщених у 30%-вий водний розчин гліцерину, трубчасту кістку.

Взятий патологічний матеріал поміщають в ящик, ретельно упаковуючи.