Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Своєчасне прибирання і вивезення в місця утилізації або знищення трупів тварин і птахів з тваринницьких приміщень, загонів, пасовищ відіграє велику роль у застереженні виникнення і розповсюдження інфекційних захворювань серед тварин і людей.

При одержанні повідомлення про загибель тварин ветеринарний спеціаліст повинен негайно прибути в господарство, на ферму, до власника тварини і, одержавши відповідні відомості (анамнез) про обставини, які обумовили захворювання і зпгибель тварини, організовує закривання природних отворів трупа (рота, носа, анального і статевої щілини) для застереження витікання рідин джгутами з соломи, вати, клаптів, ганчір'я, змочених 3-5% розчином креоліну, лізолу, нафталізолу, фенолу, а також тимчасове, до організації вивезення, прикривання трупа, особливо в літній період, об'їдками, соломою від нападу мух та інших комах.

Якщо в гурті худоби, де виник загибель тварини, будуть виявленні ще хворі тварини, то ветеринарний спеціаліст проводить огляд здорових, а потім хворих тварин, планує відповідні лікувально-профілактичні заходи й організовує прибирання та транспортування трупа до місць утилізації чи знищення.

Для прибирання і транспортування трупів тварин у кожному господарстві необхідно мати відповідно обладнаний віз (труповозка) з глибокими бортами та оббитий бляхою для запобігання витіканню рідин з трупа на місцевість. Останній бажано обладнати відповідним навантажно-розвантажувальним пристроєм.

Будова й обладнання воза можуть бути такими:

При відсутності в господарстві спеціально обладнаного воза для транспортування трупів тварин прибирання і вивезення трупів з місць загибелі можуть проводитися на звичайних возах, санках або вантажних автомашинах, а трупи дрібних тварин і птахів – в ящиках з кришкою.

Доцільно мати на кожній фермі спеціальні дерев'яні ящики з кришкою, всередині оббиті бляхою, або металеві ящики промислового виготовлення, в яких на випадок загибелі дрібних тварин зберігаються і перевозяться трупи до місць утилізації або знищення.

Дерев'яні ящики мають приблизно такі розміри: довжина – 110 см, ширина – 65 см, висота – 40 см, з двома ручками для перенесення.

Металеві ящики виготовляються з декантованого стального листа, покриті бітумним лаком, герметично закриваються і мають форму і розміри: для перевезення трупів дрібних тварин прямокутну форму, довжиною – 1000 мм, шириною – 746 мм, висотою – 540 мм, вагою – 28 кг, а для перевезення трупів птахів круглу форму, діаметр дна – 445 мм, висота – 283 мм, вага – 7кг.

Перед навантаженням трупа на дно кузова автомашини, воза, санок насипають хлорного або негашеного вапна товщиною 1 см, накривають його тонким шаром об'їдків, соломи і на них кладуть труп зверху труп закривають об'їдками, соломою. На транспортний засіб, яким перевозять труп, скидають рештки корму і підстилки, де перебувала тварина, що загинула, та верхній шар землі товщиною 5-6 см, коли тварина загинула від незаразного захворювання і труп лежав на пасовищі.