Для своєчасного розпізнання інфекційних, паразитарних і інших хвороб необхідно добре знати на тільки їх етіологію патогенез і клінічні ознаки, а і морфологічні зміни, що проходять в органах при тій чи іншій хворобі. Цьому повинен допомогти даний електронний посібник, в якому подані правові, організаційні і спеціальні основи патоморфологічної діагностики хвороб тварин.
В розділі "Розтин" подані відомості про розтин трупів тварин і птиці, детально описані місця розтину, привила особистої гігієни, техніка розтину трупів різних видів тварин, правила відбору патологічного матеріалу для додаткових досліджень, а також у даному посібнику подані зразки заповнених документів розтину і можливий друк бланків даних документів.
Розділ "Діагностика" присвячений критеріям макроскопічної і мікроскопічної діагностики типових патологічних процесів (атрофія, дистрофія, розлади кровообігу, регенерація і гіпертрофія, запалення, імунопатологія, пухлини), що мають диференціальне діагностичне значення, а також методичні вказівки для їх вивчення.
Методика проведення навчальної практики з дисципліни викладена у розділі "Практика", яка розрахована на 36 аудиторних годин поділена на 6 навчальних практик, інструкційні картки яких подані у даному розділі.
Розділ "Додатки" включає словник патологічних термінів, який нароховує 423 слова.
174 кольорові рисунки на яких зображені макроскопічні зміни в органах при різних патологічних процесахо наведені у підрозділі "Фотоальбом".
В "Відеоальбомі" розміщені відеоматеріали по техніці розтину трупів свиней, великої рогатої худоби і птиці.
Опрацювавши електронний посібник рекомендуються перевірити рівень знань. У підрозділі "Тестування" подані тести по темах: загальні вимоги до розтину; техніка розтину трупів; розтин коней і ВРХ; розтин свиней і птиці; документація розтину і відбір патологічного матеріалу; загальні патологічні процеси, а також підсумковий тест.
В підрозділі "Рекомендована література" поданий список літератури, яка буде корисною для поглибленого вивчення даного матеріалу.
Даний електронний посібник можна використати для підготовки фахівців у вищих аграрних навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації із спеціальності 5.11010101 "Ветеринарна медицина"(211"Ветеринарна медицина"), а також може бути корисним практикуючим фахівцям ветеринарної медицини.
Робота над посібником буде продовжена з метою розширення його, шляхом введення нових розділів: "Спеціальна патологія (органопатологія)"; "Патологоанатомічна діагностика інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб", а тaкож будуть доповнюватися відео-, фотоматеріали і словник.