Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

РОЗТИН РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ

 

Незалежно від положення зафіксованого трупа, голову закріплюють нижньою щелепою вверх і розтин ротової порожнини проводять шляхом розрізу секційним ножем міжщелепних м'язів та слизової оболонки ротової порожнини по внутрішній стороні гілок нижньої щелепи, починаючи від заднього кута правої гілки, і ведуть до підборідного кута, а потім такий же розріз проводять вздовж лівої гілки щелепи. В ділянці підборідного кута поперечним напрямом до перших двох розрізів, перерізають підборідно-язиковий м'яз та зв'язку язика і, захопивши відокремлені міжщелепні тканини, разом з язиком виймають з ротової порожнини.

Далі напівколовим розрізом розсікають слизову оболонку та тканини, що розташовані нижче, на межі між твердим і м'яким піднебінням по боках кореня язика та, відшукавши під'язикову кістку, перерізають хрящові сполучення між великими і малими її гілками, а в старих тварин, через звапнення хрящових сполучень, їх перерізають кістковими щипцями. Звільнивши корінь язика від великих гілок під'язикової кістки, підрізають клітковину, яка приєднує глотку до хребта, і, натягуючи, виймають язик разом з глоткою, мигдаликами та заглотковими лімфатичними вузлами. Продовжуючи відтягування за язик, роз'єднують м'які тканини нижньої ділянки шиї і відпрепаровують від хребта – гортань, трахею разом з щитовидною та прищитовидною залозами, а у молодих тварин – і з вилочковою залозою, а також стравохід, судини і нерви ділянки шиї аж до входу в грудну порожнину. На цьому вилучені органи ротової порожнини і ділянки шиї залишають у природному зв'язку з органами грудної порожнини.

Ретельно оглядають ротову порожнину, звертаючи увагу на стан слизової оболонки, щелеп, зубів, а у коней – і на повітроносні мішки. Прощупують і оглядають на розрізі підщелепові та привушні лімфатичні вузли слинні залози, записуючи виявлені морфологічні зміни.

Після закінчення огляду ротової порожнини, ділянки шиї, черевної і грудної порожнин у дрібних тварин всі органи, починаючи від язика і кінчаючи заднім проходом, виймають разом – у природному зв'язку. В коней, рогатої худоби і подекуди в дрібних тварин виймання органів проводять окремо, про що буде йти мова при опису розтину трупів відмічених видів тварин.