Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Розтин трупів птиці починають із зовнішнього огляду: реєструють вид птиці, оглядають слизові оболонки, величину гребеня, борідок, виявляють наявність пухоїдів, пероїдів а також звертають увагу на зафарбовування хвостового оперення і клоаку.

Перед розтином з трупа птиці обскубують пір'я, яке попередньо змочують шляхом занурення птиці у воду, або зрошують ватним тампоном змоченим 2-3 відсотковим розчином фенолу з метою застереження розлітання пір'я, пуху і пилу, які небезпечні для людини. Обскубують пір'я і пух з грудей, живота, шиї. І знову додатково оглядають шкіру, реєструючи ступінь трупного розкладу та вгодованість птиці.

Для того, щоб зафіксувати труп птиці у спинному положенні його кладуть спиною на стіл і проводять розріз шкіри по середній лінії тіла від дзьоба до клоаки, особливо точно ріжуть в ділянці вола, щоб його не пошкодити. Обережно відпрепаровують шкіру в ділянці грудей, черевної стінки і вола та підрізують шкіру між тулубом і стегнами до тазостегнових суглобів. Натискаючи на стегна розчленовують труп птиці у кульшових суглобах.

Починають розтин грудочеревної порожнини від заднього краю грудної кістки по середній лінії живота до клоаки. Два інших розрізи проводять перпендикулярно до першого, вздовж каудального краю грудної кістки. Утворені при цьому два клапті трикутної форми черевної стінки відвертають у сторони, відкриваючи черевну порожнину.

Наступне завдання це є видалення грудної кістки з усіма м'якими тканинами. Для цього ножицями розсікають спершу з одної, а потім з другої сторони реберні стінки (відростки грудної кістки, стернальні ребра, каракоїдну кістку і ключицю). Піднімаючи за каудальний край грудну кістку, підрізають мякі тканини, які залишились не розсіченими і відпрепаровують грудну кістку від середньої перегородки печінково-черевних мішків і серцевої сорочки і видаляють грудну кістку. Оглядають розміщення органів грудочеревної порожнини і досліджують серцеву сорочку і її вміст.

Органи грудочеревної порожнини виймають у такій послідовності: паренхіматозні, а тоді шлунково-кишковий тракт. Інколи для прискорення процесу розтину перерізують стравохід перед впадінням у залозистий шлунок і видаляють органи повним органокомплексом.

Серце у птиці розрізують одним розрізом через верхівку до основи з таким розрахунком, щоб були розрізані одночасно обидва шлуночки і передсердя.

Печінка у птахів відносно велика і крихка. Інколи спостерігається інфільтративна жирова дистрофія і туберкульозне ураження печінки.

Селезінка невеликого розміру, круглої форми, її оглядають назовні і на розрізі. Легені лежать у заглибині між хребетними кінцями ребер. Їх досліджують, проводячи розріз від трахеї по бронхах. Нирки птиці розміщенні глибоко між відростками крижової кістки, вони великі і складаються з трьох чималих часток.

Для розтину ротової порожнини одну браншу ножиць вводять у рот, перерізують кісткову основу наддзьобка і продовжують розріз по стравоходу аж до вола. Після цього досліджують вмістиме вола.

Розтин залозистого шлунка роблять ножицями проводячи поздовжній розріз з місця впадіння стравоходу. М'язовий шлунок розрізують по випуклій поверхні до місця виходу дванадцятипалої кишки. Досліджують вмістиме шлунка звертаючи увагу на наявність камінчиків, що має важливе значення у травленні курей.

Кишечник у птиці розрізують ножицями і досліджують стан слизової оболонки, дивляться на наявність паразитів.

Дослідження статевих органів краще починати з клоаки. Після розрізу яйцепровода у самок звертають увагу на слизову оболонку і на наявність яєць, які можуть бути розкладеними.

Після закінчення роботи трупний матеріал прибирають і проводять обробку спецодягу, інструментів, стола. Руки миють теплою водою з милом не знімаючи рукавиць, потім обережно знімають рукавиці і знову старанно миють теплою водою з милом. Для того, щоб зняти неприємний запах руки занурюють на кілька хвилин у одно відсотковий водний розчин калію перманганату, і щоб видалити з шкіри буре забарвлення використовують насичений розчин щавлевої кислоти, яким ополіскують руки. На закінчення руки дезинфікують ватним тампоном змоченим у спирт.