Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ендометрит - запалення слизової оболонки матки. Розвивається при неправильній рододопомозі і занесенні мікробів через статеві шляхи, а також при інфекційнних хворобах (бруцельоз, туберкульоз, у кобил - сальмонельоз). Слизова оболонка матки набрякає, гіперемійована, на ній з'являються крововиливи, ерозії, крупозні і дифтеритичні плівки, а в порожнинах накопичується ексудат (серозний, слизовий, гнійний, геморагічний, іхорозний).

     При вагітності можливе утворення спайок матки з плодовими оболонками, що визначає неправильний розвиток плода, затримання посліду і аборти (бруцельозний аборт у рогатої худоби і свиней, сальмонельозний аборт у кобил).

     Міометрит - запалення м'язового шару матки, зустрічається рідко і зазвичай поєднується з ендометритом і параметритом.

     Периметрит - запалення серозної оболонки тієї частини матки, яка розташовується в черевній порожнині, пов'язаній з перитонітом або переходом процесу з інших частин матки.

     Параметрит - запалення пухкої сполучної тканини, яка оточує матку в тазовій порожнині, може мати серозний або флегмонозний характер.

     Зміщення (дистопії) матки у вигляді перекручування навколо осі на ¼ і ¾ обороту або випадіння через статеву щілину, що веде до тяжких розладів кровообігу в матці з подальшими некротичними змінами.

     У піхві і в ділянці статевої щілини відмічають механічні пошкодження (садна, ерозії, розриви), що виникають в результаті неправильного парування, випадкових пожкодженнях, патологічних пологах, неправильній рододопомозі.

     Запальні зміни мають катаральний або гнійний характер.

     Молочна залоза у більшості тварин функціонує тільки в період вигодовування новонароджених, потім піддається зворотному розвитку (фізіологічна атрофія) до наступної вагітності. У дійних тварин (корова, коза, кобила), у яких молокоутворення (лактація) підтримується штучно, функція молочної залози і її стан залежать від багатьох факторів внутрішнього і зовнішнього походження (годівля, утримання, доїння, внутрішні хвороби , травми і т. п.). Так, неповноцінна годівля, утримання, експлуатація молочних тварин можуть викликати атрофію молочної залози, іноді з розростанням в ній жирової тканини (жирове вим'я), з повною втратою функції цієї залози.

     Часто буває запалення молочної залози (мастити). Вони можуть виникати від механічних по-пошкоджень (удари), внаслідок занесення мікрофлори по кровоносних, лімфатичних шляхах (туберкульозні, гноєтворні мікроби), при проникненні їх через дійки, а також від неправильного доїння. При гематогенному шляху поширення збудника інфекції розвиваються вогнищеві ураження (абсцеси) з подальшим утворенням великих ділянок ураження (наприклад, казенозний туберкульозний мастит).

     При лімфогенній інфекції запальні зміни локалізуються в основному у стромі, при цьому вона розростається іноді з розмноженням клітинних елементів, характерних для тієї чи іншої інфекції (продуктивний туберкульозний мастит). При занесенні інфекції через соскові отвори розвивається катаральне, фібринозне, гнійне запалення молочних цистерн в сосках з подальшим поширенням запального процесу на молочні ходи (галактофорит). У рідині, яку видоюють виявляють слиз, пластівці фібрину, гній, кров. При розтині вимені молочні ходи розширені, заповнені тим чи іншим ексудатом. Відповідно поширенню процесу по молочним ходам залучаються до запалення і залозисті частини вимені, тому ділянки ураження мають межі, що нагадують контури географічних материків.

 

КОНТРОЛЬНІ ПИТАННЯ.

1. Охарактеризуйте кількісні порушення сечовиділення.

2. Дайте характеристику якісним змінам сечі.

3. Які найголовніші патологічні зміни в сечовому апараті?

4. Найважливіші патологічні зміни в статевому апараті самців і самок.