Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

Для створення безпечних умов роботи в навчальній лабораторії під час практичних занять кожен студент зобов’язаний дотримуватися таких вимог:

1. Працювати в халаті і шапочці (або косинці), а в разі потреби одягати фартух і гумові рукавиці.

2. Під час роботи з лабораторними тваринами особливу увагу звертати на надійну фіксацію їх або знерухомлення.

3. Проводячи експерименти на лабораторних тваринах, стежити за чистотою робочого місця і дотримуватись правил особистої гігієни. Після закінчення експерименту провести вологе прибирання робочого місця (столу, станка) з використанням слабких розчинів дезінфектантів (хлораміну, вуглекислого натрію), посуд та інструменти вимити теплою водою з мийним засобом, прополоскати чистою водою і висушити. Після контакту з твариною ретельно вимити руки.

4. Стежити за тим, щоб використовувані під час виконання лабораторних робіт хімічні речовини не потрапляли в ротову порожнину або на одяг.

5. Суворо дотримуватись правил безпеки під час використання електрообладнання та приладів.

6. При роботі з сільськогосподарськими тваринами слід поводитись спокійно і лагідно. Кожен раз наближаючись до них, чи заходячи в станок необхідно попереджувати їх рівним наказовим голосом.

Одним з основних методів посмертної діагностики інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб тварин є патологічний розтин загиблих тварин. Вважаючи на те, що труп тварини може бути резервуаром та джерелом інфекції, особа, що проводить розтин повинна пам’ятати:

1. Забороняється проводити розтин трупів в тваринницьких приміщеннях та в не відведених місцях для розтину.

2. Забороняється розтинати трупи тварин, які загинули від небезпечних інфекційних хвороб (сибірка, емкар, чума, сказ).

3. Розтин трупів проводити на спеціально відведених місцях (секційних залах прозекторіях, на скотомогильниках, площадках біля біотермічних ям на ветеринарно-санітарних заводах), в спеціальному одязі (темному халаті, прогумованих фартухах, нарукавниках, гумових чоботах або калошах, шапочках, гумових рукавичках). А коли немає рукавичок руки змазують вазеліном або яким-небудь жиром.

4. В сумнівних випадках перед розтином за допомогою мікроскопічного дослідження мазків крові виключають сибірку. При підтвердженні діагнозу розтин припиняють і приймають міри по попередженню розповсюдження інфекції.

5. Після розтину трупів їх частини повинні бути знищені, а інструменти промиті теплою водою і продезінфіковані 3-5% розчином креоліну.

6. Чоботи, нарукавники і інше миють теплою водою з милом, а потім дезінфікують 2% розчином лізолу.

7. Рукавички миють милом не знімаючи з рук, дезінфікують, витирають насухо і знімають, руки миють з милом і дезінфікують, 3% розчином лізолу.

8. Відбирають патологічний матеріал для дослідження в стерильну посуду, приділяючи особливу увагу герметизації посуду та обкладають її упакувальним матеріалом.

9. При поранені рук під час розтину їх швидко змивають, видавлюють декілька крапель крові з рани, обробляють 5 %-ним спиртовим розчином йоду чи іншим дезінфікуючим засобом, бинтують, одягають нову гумову рукавичку і продовжують роботу.

10. Для дезінфекції столів і секційного приміщення використовують хлорамін, формалін, лізол, креолін, карболову кислоту, відповідно до правил їх використання.