Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Перед початком розтину проводять зачитування інструкції з техніки безпеки при розтині трупів тварин, відбору і пересилці патологічного матеріалу для лабораторних досліджень. У журналі реєстрації інструктажу з техніки безпеки підписується кожен студент.

Для проведення розтину підготовляють дезинфікуючі речовини та інструменти, які входять у комплект анатомічного набору: секційні ножі, ножиці, скальпелі, пилки, долото, молоток, а також мірний посуд, рулетку, лупу і термос з контейнерами для відправки патологічного матеріалу.

У комплект спеціального одягу входять: халати, ковпачки, клейончасті фартухи, нарукавники, гумові рукавички.

Спочатку з'ясовують вид, стать, масть, вік тварини, звертають увагу на розвиток і вгодованість.

Визначають посмертні зміни: (охолодження, трупне заклякання, трупні плями). Оглядають слизові оболонки природних отворів.

Фіксацію трупів свиней проводять у спинному положенні, шляхом пере різання комплексу мускулів, що залягають в ділянці тазового пояса та стегна з медіальної сторони з одночасним вилущенням стегнової кістки з кульшових суглобів, на передніх кінцівках перерізують м'які тканини, які з'єднують передні кінцівки з тулубом доходячи до лопаткових хрящів.

Відразу після фіксації трупа досліджують лімфатичні вузли в ділянці шиї.

Розтин черевної порожнини починають в ділянці мечовидного хряща поперечним розрізом довжиною 2-3см. В цей отвір вводять два пальці лівої руки вказівний і середній і тильною поверхнею руки відтискають кишки. Між пальцями роблять розріз до лобкового зрощення і два бокових по правому і лівому підребер'ю. Звертають увагу на розміщення органів їх забарвлення і на наявність новоутворень.

Для розтину грудної порожнини роблять два поздовжніх розрізи справа і зліва по лінії з'єднання хрящів грудної кістки з ребрами і видаляють грудну кістку. Підрізають діафрагму вправо і вліво.

Оглядають внутрішню поверхню грудної кістки, плевру і розміщення органів, досліджують вмістиме плевральної порожнини, визначають його кількість.

Щоб провести розтин тазової порожнини розріз роблять по місцю з'єднання лобкових кісток тазу. Обрізають в тазовій порожнині м'які тканини навколо прямої кишки разом з анальним отвором.

Органи ротової порожнини і ділянки шиї витягують єдиним комплексом. Для цього розрізують м'які тканини від кута нижньої щелепи до передньої точки зубної аркади з правого і лівого боку і перерізавши вуздечку язика, витягують його. Потім круговим розрізом розсікають м'яке піднебіння, під'язикові кістки з правого лівого боку глотки і видаляють разом з язиком гортань, глотку, початкові частини трахеї, стравоходу аж до впадіння їх у грудну порожнину.

Внутрішні органи з трупа виймають методом повного органокомплексу без відділення їх один від одного починаючи з ротової порожнини і до анального отвору.

Спочатку оглядають чи не порушений природний зв'язок між органами і відокремлюють з повного органокомплексу паренхіматозні органи: нирки, селезінку, печінку, легені з серцем.

Досліджуючи язик, звертають увагу на величину і проводять розріз вздовж язика і впоперек, досліджують його на розрізі, визначають консистенцію, обслідують на можливе ураження фінозом на наявність абсцесів та глибоких травм.

Досліджуючи легені звертають увагу на їх об'єм і кровонаповнення, колір і блиск плеври. Розрізають трахею, бронхи і звертають увагу на їх вміст і стан слизових оболонок. Досліджують легені на поперечному розрізі.

З нирок знімають жирову і фіброзну капсулу, звертають увагу на форму, колір, консистенцію, вигляд з поверхні. Розрізають нирки і встановлюють чіткість шарів органу.

Серце починають досліджувати з серцевої сорочки. Розтинають праве передсердя, ведучи розріз паралельно поперечній борозні, потім правий шлуночок паралельно поздовжній борозні. Далі розтинають ліве передсердя і шлуночок. Оглядають клапани серця.

Для бактеріологічного дослідження відбирають паренхіматозні органи: печінку з жовчним міхуром, селезінку, нирку, серце і шматок легень. Все це поміщають у контейнер і закривають. Для хімічного дослідження відбирають шлунок і кишечник з вмістимим. Спочатку перев'язують дванадцятипалу кишку і відбирають разом з шлунком. Контейнери ставлять у термос і опечатують патологічний матеріал.

Для дослідження кишок відділяють кишечник від брижі і досліджують спочатку тонкий відділ а потім товстий.

Документами розтину трупа є скорочений чи розгорнутий протоколи, які ведуть в процесі розтину.