Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

ПЛАН

  1. Еймеріоз курей.
  2. Еймеріоз кролів.
  3. Трихінельоз.
  4. Диктіокаульоз.

 

ДЛЯ ЗАСВОЕННЯ ЦІЄЇ ТЕМИ СЛІД ПАМ’ЯТАТИ:

- еймеріоз курей характеризується пошкодженням кишечника, особливо сліпих кишок, які мають плямисте забарвлення ззовні, а всередині заповненні змертвілими масами і кров’яними згустками. Найчастіше хворіє молодняк віком 10-80 днів;

- еймеріоз кроликів характеризується пошкодженням печінки або кишечника. Хворіє молодняк 4-5 місячного віку. В кишечнику спостерігається катаральне запалення (інколи геморагічне і дифтеритичне). При пошкодженні печінки зміни знаходять у жовчних ходах.

 

Еймеріоз птиці – хвороба виникає у віці від 10 до 80 днів характеризується пошкодження кишечнику у курей і нирок у гусей.

Пат зміни – трупи виснаженні, пір’я скуйовджені, клоака забруднена каловими масами з домішками крові (коричневого кольору).

В сліпих кишках слизова оболонка набрякла, темно-червоного кольору з некрозами і виразками. Сліпі кишки заповненні масами змертвілих тканин та кров’яними згустками. які пошаровані. Зверху сліпі відростки мають плямисте темно-червоне забарвлення. В паренхіматозних органах атрофія і дистрофія, що приводить до інтоксикації.

Еймеріоз кроликів: хворіють кролі 4-5 міс віку є кишкова, печінкова, змішана форма.

Пат зміни трупи виснаженні, анемічні, жовтяничні. Кишкова форма: катаральне, геморагічне, дифтеритичне запалення тонкого відділу і сліпих кишок. При хронічному перебігу на кишечнику сірого кольору щільні вузлики, в яких містяться еймерії. Печінкова – печінка збільшена, жовчні протоки розширенні, стінки їх потовщенні і мають вигляд білих вогнищ чи білих тяжів. При їх розрізі виливається біла напіврідка маса.

 

Трихінельоз викликається личинковою стадією. Хворіють свині, собаки, гризуни і людина. Зараження проходить при поїданні пошкодженого м’яса. Локалізуються у м’язах діафрагми, язика, гортані, міжреберних і грудних м’язах у вигляді спіральки, яка має сполучнотканинну капсулу. Це має дуже велике значення при експертизі м’яса.

Статевозрілі живуть у кишечнику, а личинки в м’язах. Заражаються тварини і люди при поїданні м’яса пораженого трихінелами. В кишечнику народжуються живі личинки, які попадають в лімфу і кров і розносяться по всьому організму і затримуються у поперечносмугованій мускулатурі, в діафрагмі, язику, гортані, міжреберних м’язах. Через 3-9 тижнів личинки інкапсулюються звапнуються. М’язові волокна атрофуються, кишковий трихінельоз супроводжується катаральним ентеритом.

 

Диктіокаульоз паразитує в бронхах і легенях. Заражаються тварини при поїданні зараженого корму. Потім по лімфатичних і кровоносних судинах личинки проникають у бронхи, де стають статево зрілими. Тут вони викликають слизово-гнійне запалення і закупорюють бронхи, що приводить до ателектатичних або емфізематозних вогнищ, при хронічному запаленні легені можуть бути пророслі сполучною тканиною.

Хворіє молодняк телята, ягнята. Заражуються при поїданні корму. З кишечника збудник (личинка) проникає в легені і досягає статевої зрілості у бронхах.

Легені почервонілі, щільні в бронхах слизово-гнійний ексудат, виникає пневмонія, легені сіро-жовті, в бронхах паразити і слизово-гнійна маса.

 

ПИТАННЯ ДЛЯ САМОКОНТРОЛЮ

  1. Які вікові групи курей хворіють еймеріозом?
  2. Де спостерігаються найбільші зміни у курей при цьому захворюванні
  3. Які форми еймеріозу характерні для кролів?
  4. Основні пат. зміни у кишечнику кролів при еймеріозі.
  5. Як поражається печінка кролів при еймеріозі?
  6. Які види тварин хворіють трихінельозом?
  7. Як проходить зараження цією хворобою?
  8. Чим найбільш небезпечний трихінельоз?
  9. Які тканини вражаються при трихінельозі і ознаки цього пошкодження?
  10. Які види тварин хворіють диктіокаульозом?
  11. Як ці тварини заражаються збудником?
  12. Як збудник попадає в легені?
  13. Які основні пат. зміни при диктіокаульозі?

 

 

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

Патологическая физиология й патологическая анатомия животных /Под ред. Н.А. Налетова. – М.: Агропромиздат, 1991.-с. 297-302.