Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Розтин починають із зовнішнього огляду трупа. Спочатку встановлюють розпізнавальні ознаки – вид, породу, вік, масть, тип будови тіла, ступінь вгодованості. Далі виявляють трупні зміни: ступінь охолодження, заклякання.

Оглядають видимі слизові оболонки ротової, носової порожнини та анального отвору, також звертають увагу на шерстний покрив його цілість, блиск, легкість видалення.

Шкіра становить господарську цінність тому її необхідно знімати до початку розтину. Для того, щоб зняти шкіру роблять колові розрізи навколо скакального і запясного суглобів, а також розріз від кута нижньої щелепи до відхідникового отвору по білій лінії, статеві органи і пуповину обходять напівкруглими розрізами. Після цього розрізують шкіру по внутрішній поверхні всіх кінцівок від колових розрізів до білої лінії і знімають шкіру.

Оглядають скелетну мускулатуру, виявляють механічні ушкодження, зміни забарвлення, крововиливи, набряки.

Трупи жуйних тварин розтинають на лівому боці. Для зручності проведення розтину видаляють праві передню і задню кінцівки, розсікаючи зв'язки і м'язи, а також видаляють у самок молочну залозу, у самців статевий член, від черевної стінки.

Черевну порожнину починають розтинати від мечовидного відростка поперечним розрізом. Після цього ріжуть на 1-2 пальці вище від білої лінії до лобкового зрощення, щоб наявна у черевній порожнині рідина була збережена. Другий розріз роблять по підребер'ю від мечовидного відростка до хребта. Визначають анатомічну правильність розташування органів черевної порожнини.

Для розтину грудної порожнини розрізують діафрагму по правому півколу від мечовидного відростка до хребта розсікають хрящі грудної кістки по лінії з'єднання їх з кістками ребер та перепилюють ребра на долоню відступивши від хребта, видаляють таким чином усю праву половину грудної стінки. Розтинають поздовжнім розрізом серцеву сорочку, звертаючи увагу на стан епікарда.

Щоб провести розтин тазової порожнини очищають від м'яких тканин чашечку правого тазостегнового суглоба і перепилюють три кістки таза на яких вона розміщується (клубову, лобкову і сідничну). Видаливши чашечку, обрізають в тазовій порожнині м'які тканини навколо прямої кишки разом з анальним отвором.

Незалежно від виду тварини, голову укріплюють нижньою щелепою вверх. Проводять виймання внутрішніх органів у природному зв'язку починаючи з ротової порожнини, ділянки шиї, грудної і черевної порожнини до анального отвору без відділення їх один від одного.

З повного органокомплексу відпрепаровують паренхіматозні органи і досліджують їх. Дослідження селезінки починають з її огляду, звертаючи увагу на колір, крововиливи, рубці, вузли.

Нирки зручно розрізати на столі. Спочатку визначають їх форму, колір, консистенцію тоді розрізують і знімають жирову і фіброзну капсулу при цьому звертають увагу на легкість видалення капсули. Розрізавши нирки на дві половини визначають чіткість шарів.

Печінку досліджують спочатку з поверхні оглядають забарвлення, наявність вузликових уражень, новоутворень. Розсікають жовчний міхур, досліджують його вміст та вміст жовчних ходів.

Серце починають досліджувати з епікарда, виявляють наявність крововиливів, гіперемії. Розтинають серце у такій послідовності спочатку праву половину, розрізують праве передсердя і правий шлуночок, а потім ліве передсердя і шлуночок.

Дослідження органів дихання починають з гортані, трахеї і бронхів. Звертають увагу на вміст трахеї і бронхів та на поверхню розрізу легень. Для визначення наповненості легень повітрям, відрізають шматок легень і опускають їх у воду. Якщо тварина не дихала і загинула в утробі матері то легені опущені у воду тонуть.

Для дослідження передшлунків і сичуга у жуйних тварин їх спочатку розміщують послідовно. Розтинають передшлунки по великій кривизні почергово (рубець, сітку, книжку), а сичуг розрізають по малій кривизні і досліджують його вмістиме.

Кишки відділяють від брижі. Для розрізу кишок тупу браншу ножиць повертають вниз і вводять у кишку. Розтин починають з дванадцятипалої кишки. Розрізану кишку тримають у лівій руці, розкриваючи її слизову оболонку для огляду.

Таким же способом розтинають і товстий відділ кишечника.