Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

РОЗТИН ТАЗОВОЇ ПОРОЖНИНИ

Виймання органів тазової порожнини можна проводити трьома способами. Один з них полягає в тому, що спочатку, обрізавши м'які тканини, що покривають лобкові і сідничні кістки, проводять випилювання частини сідничних і лобкових кісток, відступаючи на 5-6 см вправо і вліво від лобкового зрощення, і через простір, який утворився при цьому, проводять виймання органів тазової порожнини, підрізаючи пухку сполучну тканину, якою приєднуються органи до кісток.

Другий спосіб, придатний для виймання органів тазової порожнини у молодих і дрібних тварин, в яких ще не окостенів хрящовий шов між лобковими кістками, і полягає в тому, що секційним ножем розрізають шов між лобковими кістками, потім розводять кістки таза до утворення щілини, через яку і витягають відповідні органи, як і при першому способі.

При третьому способі виймання органів тазової порожнини проводиться без порушення цілості тазових кісток шляхом обрізання пухкої сполучної тканини на всю глибину тазової порожнини збоку анального отвору і органи витягуються вперед.

Отже загальні правила огляду порожнин і органів до їх виймання полягають у визначенні анатомічного положення органів, стану серозних покривів, наявності стороннього вмісту. Можуть спостерігатися зміщення органів з анатомічного положення в одній порожнині, випадіння органа або кількох органів в іншу природну чи штучно утворену порожнину, а іноді і назовні. Якщо при огляді встановлено анатомічно нормальне положення органів у порожнині, то в протоколі або акті розтину відмічають «положення органів у межах анатомічної норми».

Оглядаючи стан серозних оболонок (очеревини, плеври), відмічають їх колір, блиск, рівність поверхні, вологість, ступінь наповнення кровоносних судин кров'ю, наявність крововиливів та напластувань фібринозних плівок, гнійних мас та ін.

Стороннім вмістом у порожнинах може бути транссудат, різного характеру ексудат, гази, паразити, кров, сеча, жовч, харчові і калові маси, чужорідні предмети (кулі, осколки, цвяхи та ін.), муміфікований плід, яйця у птахів.