Ідіосинкразія - спадково обумовлена підвищена чутливість організму до деяких ліків та продуктів; за клінічними ознаками схожа на алергійні реакції.
Ізостерурія - показник порушення осмотичного гомеостазу чи його регуляції, що проявляється у виділенні великої кількості сечі з нормальною питомою вагою. Останній не змінюється при водному навантаженні і водному голодуванні.
Імунітет - несприйнятливість організму до чужорідних антигенів інфекційного і неінфекційного походження. Буває уроджений (спадковий) і набутий. Останній поділяється на активний і пасивно набутий у природних умовах чи штучним шляхом. Існують також інфекційний і неінфекційний (трансплантаційний) імунітети.
Імуноглобуліни - білки гамаголообулінової фракції, що володіють активністю антитіл. Розрізняють імуноглобуліни класу М, G, А, D, E.
Імунодепресивний стан - тимчасове чи постійне пригнічення імунної системи, що розвивається під впливом зовнішніх чинників на організм.
Імунодефіцитний стан - одна а форм імунологічної недостатності.
Імунологічна недостатність - уроджений чи набутий дефіцит імунної системи, що виражається в нездатності організму здійснювати реакції клітинного і гуморального імунітету.
Імунологічна толерантність - імунологічна ареактивність; стан організму, при якому не відбувається імунна реакція у відповідь на антиген, який потрапив у організм.
Інкубаційний період - час з моменту надходження збудника а організм до появи перших клінічних ознак хвороби, а при латентних інфекціях - до появи позитивних імунобіологічних реакцій.
Інсульт - гостре порушення мозкового кровообігу, що приводить до гіпоксії й ішемії окремих ділянок головного мозку.
Інтоксикація - отруєння організму отрутами екзогенного й ендогенного походження.
Інфаркт - наслідок місцевого розладу кровообігу, що виявляється в осередковому некрозі органа.
Інфекція - проникнення і розмноження мікроорганізмів у макроорганізмі з наступним розвитком складного комплексу їхньої взаємодії (від носійства організмом збудника до вираженої хвороби).
Інфільтрат - місцеве ущільнення і збільшення об'єму тканин внаслідок скупчення в них крові, клітин (при запаленні).
Іхтіоз - природжений гіперкератоз всієї шкіри. Проявляється у вигляді утворення на шкірі рогових лусочок, що нагадують шкіру риб.
Ішемія - ослаблення кровообігу органа чи тканини внаслідок зниження чи припинення припливу крові по артеріальних судинах.