Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Практична робота № 2

 

Тема: Вивчення реактивності організму тварин з різним станом нервової системи на вплив зниженого вмісту кисню.

Мета: Вивчити роль стану нервової системи тварин у формуванні і прояві різних видів реактивності.

 

Під час підготовки до заняття студенти повинні засвоїти: визначення поняття реактивності; співвідношення понять „реактивність” і „резистентність” у патології; види реактивності; роль нервової системи в реактивності.

Студенти повинні вміти: проводити наркоз піддослідним тваринам, визначати зміну у стані тварини який залежить від нервової системи.

Література

1.Патологическаяфизиология и патологическая анатомия животных / Под ред. Н.А. Налетова. – М.: Агропромиздат, 1991. – С. 34-41.

2.  Мазуркевич А.Й., Урбанович П.П., Василин Н.С. Патологічна фізіологія і патологічна анатомія тварин. – В.: Нова книга, 2008. . – С. 54-72.

3. Мазуркевич А.Й, Тарасевич В.Л., Дж. Клугі, Патофізіологія тварин: підручник. – К.: Вища школа, 2000. – С. 68-84.

Оснащення: піддослідні тварини (білі миші), скляний ковпак, ефір для наркозу, скляні баночки з притертими пробками місткістю 100 мл., пінцет, навчальний фільм або слайди „Туберкульоз”.

Завдання 1. Провести наркоз мишці і спостереження за наркотизованою і не наркотизованою мишками в умовах зменшеного вмісту кисню.

Методичні вказівки

Одну із мишок помістити під скляний ковпак, туди ж покласти тампон, змочений ефіром. Мишу тримати під ковпаком доки вона не засне. Наркотизовану мишу після засинання помістити в 100 мл. баночку з притертою пробкою. Одночасно в таку ж саму баночку помістити не наркотизовану мишу і спостерігати за ними протягом 5-8 хв. Слідкувати за зміною дихання, поведінкою, забарвленням кінчика носа, вух, хвоста, у обох мишей, що знаходяться в закритому просторі. Результати спостереження записати і зробити висновки про поведінку мишей.

Завдання 2. Ознайомитися з явищами алергії по малюнках.

Методичні вказівки

Звернути увагу на тварину, яка реагує на введення туберкуліну негативно і позитивно. Позитивна реакція характеризується наявністю розмитого, без різких меж, тістуватої консистенції, болісного, гарячого набряку. Реакцію обліковувати за наявністю визначених ознак та за наслідками вимірювання товщини складки кутиметром, яку порівняти з товщиною складки нормальної шкіри на сусідній чи симетричній ділянці тіла.

При нанесені туберкуліну чи малеїну на третє віко у тварин виникає запальний процес з виділенням надмірної кількості гнійного ексудату, що витікає з очної щілини.

Результати дослідження записати, пояснити механізм розвитку цього процесу і вказати з якою метою це явище використовують у ветеринарній практиці.

рис.1

рис. 2

 Питання для контролю

1. Що таке реактивність, резистентність і її види

2. Чим відрізняється специфічна реактивність від неспецифічної?

3. Як залежить реактивність і резистентність організму від стану нервової системи?