Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

СКОРОЧЕНИЙ ПРОТОКОЛ ПАТОЛОГОАНАТОМІЧНОГО РОЗТИНУ ТРУПА

25 травня 2010 року. Село Хорупань, Смордвівської сільської ради Млинівського району Рівненської області.

Розтин проводив завідуючий Смордвівською ветеринарною дільницею ветеринарний лікар Новак І.В. у присутності депутата Смордвівської сільської ради Магель П.С., ветеринарного фельдшера господарства Дячук М.І., зав. тваринницькою фермою Моханчук П.П. і доярки Мельничук О.П.

1. Загальні дані: корова віком 3 роки, червоної масті, червоної степової породи, інвентарний № 1210, що належить тваринницькій фермі КСП "Вітчизна".

Вага тварини (крім коней), виходячи з ваги рівноцінної тварини в здоровому стані – 450кг і вгодованості – середньої.

Коли захворіла тварина – 24 травня 2010 року.

Коли і кому заявлено про це – 24 травня 2010 року, ветеринарному фельдшеру господарства Дячук М.І.

Ким подавалася допомога тварині, що захворіла, – ветеринарним фельдшером Дячуком М.І. і ветеринарним лікарем Новак І.В.

2. Клінікоанамнестичні дані:

По словаях доярки Мельничук О.П., за якою була закріплена корова, і ветеринарного фельдшера Дячука М.І., корова, віком 3 роки, інвентарний № 1210, отелилася 22 травня 2010 року. Плід був великий, роди проходили тяжко, і пройшли нормально, але спостерігалися розриви шийки матки і верхньобокової частини тканин піхви. Після родів та відділення посліду рани оброблено настойкою йоду. Проте 24 травня 2010 р. настало значне набрякання соромітних губ, промежини і виділення брудно-бурої з неприємним запахом рідини з родових шляхів. Холодний набряк швидко поширився на ділянку живота, в тварини настало різке пригнічення, прискорення дихання і серцебиття, температура тіла підвищилася до 40,7 градуси.

Незважаючи на прийняті лікувальні заходи, корова вранці 25 травня 2010 року загинула.

Чи не спостерігалося в господарстві порушень ветеринарно-зоотехнічних правил, і якщо такі спостерігалися, то в чому вони виражалися – не спостерігалося.

Клінічний діагноз – підозра на злоякісний набряк.

3. Патологоанатомічні дані:

а) Вгодованість тварини – середня.

б) Зовнішній вигляд – труп корови віком 3 роки, інвентарний № 1210, червоної масті, лежав на правому боці, помітно здутий, соромітні губи, ділянка промежини і низ живота значно набряклі, з піхви виділяється брудно-бурого кольору з неприємним гнильним запахом маса, слизова оболонка піхви синюшна. Слизова носа, і рота, кон'юнктива очей інтенсивно синюшні.

Задубіння трупа не виражено.

в) Грудна порожнина. Положення органів у межах анатомічної норми. В грудній порожнині до 500мл кров'янистої рідини.

Легені – збільшені, сіро-рожевого кольору, тістуватої консистенції, на розрізі з бронхів витікає каламутна рідина, в слизовій і підслизовій поодинокі крапчасті крововиливи.

Серце – дещо розширене, під епікардом по ходу поздовжньої борозни численні крапчасті і плямисті крововиливи, м'яз серця дряблий, сірого кольору. Кров слабко зсіла.

г) Черевна порожнина. Положення органів у межах анатомічної норми, в черевній порожнині до 1000мл кров'янистої рідини.

Печінка – дещо збільшена проти норми, нерівномірно зафарбована від темно-коричневого до жовто-сірого кольору, дряблої консистенції.

д) Інші органи. Тканини шийки матки, піхви, в підшкірній клітковині промежини, нижній ділянці живота та в м'язах цієї ділянки значне накопичення кров'янистого інфільтрату з пухирцями газів і неприємним гнильним запахом. Уражені групи м'язів жовтуватого кольору, дряблі. Лімфатичні вузли сідничні, зовнішні і внутрішні пахові різко збільшені, темно-червоного кольору з вогнищами сірого кольору.

е) Патологоанатомічний діагноз: зерниста дистрофія міокарда, гострий набряк легенів, жирова дистрофія печінки, гострий спленіт, гостре геморагічне запалення шийки матки, пухкої сполучної тканини тазової ділянки і піхви, серозно-геморагічне запалення підшкірної клітковини, м'язів промежини і нижньої частини ділянки живота, геморагічний лімфаденіт.

є) Відмітки про направлення матеріалу на дослідження і результати бактеріологічного дослідження: на виділення збудників злоякісного набряку направлено кусочки печінки, селезінки, нирок і уражених м'язів у 30%-вому водному розчині гліцерину. Млинівською ветеринарною лабораторією – експертиза № 2496 від 30 травня 2010 року – з патологічного матеріалу виділено збудників злоякісного набряку (vibrion septigue і bac. perfringens).

4. Висновки:

а) причини, що викликали захворювання тварини, падіж або вимушений забій: корова хворіла на інфекційне захворювання – злоякісний набряк, і смерть настала від паралічу серця на базі загальної інтоксикації організму з вогнища ураження;

б) хто винен у захворюванні і загибелі тварини або нещасному випадку і в чому воно проявилося. Винних у захворюванні і загибелі тварини немає.

5. Особливі відмітки.

Труп з шкірою спалено, а трупні рештки знищені в біотермічній ямі.

Підписи: