Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Декомпенсація - недостатність чи зриви механізмів відновлення порушеної структури і функції організму.

Денатурація білка - зміна природних властивостей під дією надзвичайних факторів. Може бути зворотною і незворотною.

Денервація - порушення нервового зв'язку органа з нервовою системою.

Десквамація - злущення епітеліальних клітин. Розрізняють фізіологічну і патологічну десквамацію.

Детермінізм - філософське вчення про загальний об'єктивний універсальний взаємозв'язок і причинну взаємозумовленість процесів і явищ природи, суспільства і свідомості.

Дефібриляція - усунення (припинення) фібрилярних скорочень м'язових волокон шлуночків і передсердь.

Дивертикул - однобічне випинання стінки трубчастих і порожнистих органів. Випинання утворене розтягненням усіх шарів стінки органа.

Дилатація - нерівномірне розширення просвіту стінки трубчастих і порожнистих органів. Окремою формою дилатації є дивертикул.

Дисплазія - неправильний розвиток органів і тканин.

Диспепсія - функціональні розлади травного каналу, що виникають унаслідок невідповідності між перетравлюваною здатністю травного апарату та вимогами, що ставляться до організму в конкретній ситуації (обсяг, якість і склад корму).

Дистрофія - патологічний процес, що виникає в зв'язку з порушенням обміну речовин і характеризується нагромадженням у клітинах надлишку речовин визначеного виду (білкова, жирова і т. д.).

Дисфагія - утруднене ковтання.

Дисфункція - порушення функції систем, органів і тканин, що виражається в неадекватності їхньої реакції на дію подразників.

Дихальна недостатність - нездатність органів дихання виконувати належне забезпечення нормального газового складу крові.

Діабет - патологічний стан, який супроводжується виділенням із організму великої кількості сечі. Буває цукровий і нецукровий.

Діарея - це патологічний стан, при якому у хворого спостерігається прискорена дефекація, при цьому випорожнення стають водянистими. Вигляд калу залежить від кількості води, він буває кашоподібним (напіврідким) і водянистим (рідким). При проносі частота випорожнень може досягати декількох десятків разів на добу.

Дослід гострий - (вівісекція) - метод наукового пізнання, що супроводжується втручанням у життєдіяльність організму. Характеризується швидкоплинністю, має вузькі границі.

Дослід хронічний - метод наукового пізнання, що дозволяє вести тривале спостереження за тваринами в умовах, близьких до природного.

Дуоденіт - запалення дванадцятипалої кишки.