Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

РОЗГОРНУТИЙ ПРОТОКОЛ ПАТОЛОГОАНАТОМІЧНОГО РОЗТИНУ ТРУПА

1. Реєстрація трупа

Корова чорно-рябої масті, інветарний № 256, під кличкою Ромашка, віком 4 роки, чорно-рябої породи належить КСП "Правда" Млинівського району, Рівненської області.

Корова загинула 22 липня 2010 року. Розтин трупа проведено 22 липня 2010 року біля біотермічної ями на скотомогильнику.

Розтин трупа проведено ветеринарним лікарем Маслянської дільниці ветеринарної медицини Василенком В.П. з участю ветеринарного лікаря господарства Кавальчук О.О., керуючого відділком Калашникова І. В., завідуючого молочнотоварною фермою, на якій перебувала загибла корова, Кухарука Ф. С., доярки – Горбакової В.М. і чабана Васильчука М.П.

2. Короткі дані анамнезу, історії хвороби і клінічний аналіз

Корова, інвентарний № 256 під кличкою Ромашка, захворіла 22 липня 2010 року о 10-й годині ранку в період випасання на пасовищі, в гурті худоби в 120 голів.

Відмічена корова повільно рухалася, часто лягала, настало різке здуття черева, поверхневе дихання.

Клінічний діагноз (передбачуваний) – гостре здуття передшлунків (гостра тимпанія).

Лікування: первинне лікування проводилося скотарями-чабанами Васильчуком М.П. і Бойчуком М.В. Одночасно повідомлено ветеринарному лікарю господарства про захворювання корови. Але до прибуття ветеринарного лікаря Кавальчук О.О. на пасовище корова загинула.

3. Зовнішній огляд трупа

Труп корови після її смерті лежав на правому боці, а перед розтином (після перевезення на скотомогильник) – на лівому, середньої вгодованості, різко здутий, анальний отвір напіввідкритий, вип'ячений. Слизова оболонка рота, носа, кон'юнктиви очей, слизова піхви і анального отвору синюшні. Трупне заклякання слабко виражено, шкіра без видимих пошкоджень, шерсть гладенька і міцно тримається в шкірі.

Перед зняттям шкіри і проведенням розтину готують 4 мазки з крові судин вуха, які фарбують за методом Грама, для бактеріоскопічного дослідження на сибірку.

Бактерій сибірки (Bac. anthracis) в мазках крові не виявлено.

5. Внутрішній огляд трупа

Підшкірна клітковина пухка і на правому боці зафарбована в синьо-червоний колір, судини підшкірної клітковини дещо ін'єковані.

М'язи, сухожильні сумки і піхви, суглоби, ротова і носова порожнини, слинні залози, щитовидна і прищитовидні залози, вим'я, глотка і стравохід без видимих анатомічних змін.

Слизова оболонка гортані і трахеї синюшна, покрита значною кількістю напівпрозорої пінистої рідини. Лімфатичні вузли підщелепові, поверхневі шийні, колінної складки на розрізі інтенсивно червоного кольору, соковиті.

А) Грудна порожнина.

Положення органів у межах анатомічної норми.

Легені – інтенсивно червоного кольору з синюватим відтінком, збільшені в розмірі, на розрізі в бронхах наявність значної кількості пінистої з червонуватим відтінком рідини, яка легко витікає, на слизовій і підслизовій численні крапчасті крововиливи. Бронхіальні лімфатичні вузли дещо збільшені, на розрізі синьо-червоного кольору, соковиті.

Серце – значно розширене, під епікардом по ходу поздовжньої і поперечної борозен численні крапчасті та плямисті крововиливи. Кров у серці і великих кровоносних судинах слабко зсіла. Під ендокардом правого шлуночка численні крапчасті крововиливи.

Б) Черевна і тазова порожнини.

Черевна порожнина різко збільшена. Кишечник і нирки відтиснуті в задню частину черевної порожнини розтягнутим газами рубцем, а діафрагма вип'ячена в грудну порожнину.

Селезінка дещо зменшена в розмірі, краї гострі, на розрізі пульпа сіро-червоного кольору, малокровна, трабекулярність виражена.

Печінка – коричневого кольору, краї гострі, паренхіма на розрізі тверда і малокровна.

Підшлункова залоза – без анатомічних змін.

Передшлунки і сичуг. Рубець надмірно розтягнутий кормовими масами і газами. Кормові маси в стані інтенсивного дрібно і крупно пухирчастого бродіння. Вміст сичуга напіврідкий, слизова оболонка набухла, дифузно, нерівномірно зафарбована в темно-червоний колір, на окремих ділянках в слизовій плямисті крововиливи.

На серозній оболонці кишечника численні крапчасті крововиливи, вміст кишечника напіврідкий, слизова на окремих ділянках інтенсивно червона з численними крапчастими і плямистими крововиливами.

Нирки дещо збільшені в розмірі, під капсулою крапчасті крововиливи, на розрізі темно-червоного кольору.

Наднирники, сечовий міхур, статеві органи без видимих анатомічних змін.

В) Черепна порожнина і спинномозковий канал.

Черепна порожнина і спинномозковий канал не розтиналися.

Патологоанатомічний діагноз

Гостра застійна гіперемія і набряк легенів, гостра тимпанія рубця, анемія печінки і селезінки, геморагічний діатез, слабко зсіла, перенасичена вуглекислотою кров, застійна гіперемія нирок, гострий катаральний абомазит і ентерит.

6. Додаткові дослідження

Перед розтином трупа проведено бактеріоскопічне дослідження мазків крові на виключення сибірки.

7. Висновок

На підставі анамнестичних даних та картини розтину трупа робимо висновок: корова, інвентарний № 256 під кличкою Ромашка, хворіла на гостру тимпанію передшлунків і смерть настала внаслідок асфіксії.

Шкіра з трупа знята і відправлена в комору на консервування, труп знищено в біотермічній ямі.

Рекомендувати в ранній час у період роси не випасати тварин на ділянках з травостоєм легко бродячих рослин.

Підписи: