Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Танатогенез - процес вмирання організму.

Таксис - рухова реакція вільно рухливих нижчих рослин, найпростіших тварин, окремих клітин багатоклітинних організмів (лейкоцитів, сперматозоїдів, зооспор) і мікроорганізмів у відповідь на дію подразника: світла (фототаксис), хімічних речовин (хемотаксис) тощо.

Тампонада серця - синдром гострої серцевої недостатності, викликаної підвищенням внутріперикардіального тиску від скупчення рідини чи газів.

Тахікардія - збільшення частоти серцевих скорочень.

Тахіпное - збільшення частоти дихальних рухів.

Термінальний стан - стан, що граничить між життям і смертю. Має кілька стадій: преагонія, агонія, клінічна і біологічна смерть.

Тифліт - запалення сліпої кишки.

Тільця Бабеша-Негрі - специфічні включення в цитоплазі нервових клітин, які часто знаходять у клітинах амонового рогу головного мозку тварин, що загинули від сказу.

Толерантність імунологічна - втрата чи ослаблення здатності організму до імунної відповіді на даний антиген у результаті попереднього контакту з цим антигеном.

Тонзиліт - запалення мигдаликів і лімфоїдних утворень глотки, може бути гострим і хронічним.

Транссудат - прозора блідо-жовтого кольору рідина без опалесценції, яка виходить за межі судин і накопичується в тканинах і порожнинах тіла при порушенні крово- і лімфообігу.

Трахеїт - запалення слизової оболонки трахеї.

Травма - порушення анатомічної цілісності тканин чи органів під впливом фізичних факторів, що супроводжується порушенням їхньої функції.

Трупне заклякання - посмертне ущільнення м'язів тіла.

Трупне охолодження - поступове вирівнювання температури мертвого тіла і навколишнього середовища, згідно з законами фізики.

Тромбоз - прижиттєве згортання крові (лімфи) у просвіті судини.