Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Саркома - злоякісна пухлина, що складається з недиференційованих клітин сполучної тканини.

Розтин трупа - (секція) - зовнішній огляд трупа тварини і дослідження його порожнин та нутрощів із діагностичною метою для визначення захворювання чи уточнення діагнозу.

Сепсис - стан організму, при якому мікроорганізми, які потрапили з первинного вогнища інфекції в кров, безперешкодно розмножуються в ній і заносяться у всі органи і тканини, де викликають запальні і дегенеративно-некротичні процеси.

Септикопіємія - форма сепсису, при якій одночасно проходять інтоксикація організму і виникнення метастатичних абсцесів у різних тканинах і органах.

Септицемія - форма сепсису, при якій присутність у крові патогенних мікроорганізмів не супроводжується виникненням метастатичного вогнища гнійного запалення.

Сенсибілізація - імунологічно опосередковане підвищення чутливості організму до екзогенних і ендогенних антигенів, що виникає після їхньої первинної взаємодії з імунними системами організму.

Серцева недостатність - патологічний стан, обумовлений нездатністю серця забезпечити адекватне кровопостачання органів і тканин.

Сечокислий діатез - відкладання сечокислих солей в різних органах і тканинах при порушенні обміну нуклеопротеїдів; особливо схильні птахи, рідше - собаки.

Синець - плоский крововилив під будь-яку поверхню.

Сироваткова хвороба - різновид алергії, що виникає після введення гетерологічних чи гомологічних сироваток і характеризується переважно запальним ушкодженням судин і сполучної тканини.

Смерть - необоротне припинення життєдіяльності організму. Буває клінічна і біологічна; природна і насильницька.

Солідарна патологія - вчення, відповідно до якого сутність хвороби складається в порушенні співвідношення і характеру руху твердих часток організму.

Сонячний удар - стан організму, що розвивається внаслідок інтенсивного впливу прямих сонячних променів на неприкриту голову тварини.

Спазм - раптове, сильне і мимовільне скорочення визначеного м'яза чи групи м'язів, що обумовлює підвищення їхнього тонусу, гіпертонію.

Спрага - симптомокомплекс, що виражається в нездоланному прагненні пити воду і проявляється у відповідній поведінковій реакції.

Стаз - місцева зупинка вмісту в просвіті того чи іншого органа (кишок, судини тощо).

Стеноз - (стриктура) - звуження просвіту порожнинного чи трубчастого органа.

Стрес - стан організму, що виникає при дії надзвичайного чи патологічного подразника і розвитку неспецифічних адаптаційних механізмів.

Судинна недостатність - патологічний стан, що характеризується нездатністю судин забезпечити адекватне кровопостачання органів і тканин.

Судороги - мимовільні скорочення поперечносмугастих м'язів (рідше гладких), різні по інтенсивності, тривалості і поширеності, приступоподібного характеру. Бувають тонічні, клонічні, тетанічні.