Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ларингіт - запалення слизової оболонки гортані. Спостерігається з ураженнями трахеї або глотки. За характером запальної реакції може бути катаральним, фібринозним, геморагічним, гнійним.

Ларингофарингіт - одночасне запалення гортані і глотки.

Латентний період (в інфекційній патології) - інкубаційний період розвитку хвороби; фаза з моменту дії на організм ушкоджуючого чинника до появи перших ознак хвороби.

Легенена вентиляція - процес постійного газообміну в альвеолах легень, у результаті якого забезпечуються відновлення альвеолярного повітря і підтримки в ньому парціального тиску кисню і вуглекислого газу на рівні, необхідному для нормального газообміну. У патології розрізняють посилення, ослаблення і нерівномірність легеневої вентиляції.

Лейкограма - (лейкоцитарна формула) – співвідношення окремих форм лейкоцитів периферичної крові, виражене у відсотках.

Лейкоз - системне захворювання крові пухлинної природи, що характеризується первинним ураженням кісткового мозку з витисненням нормальних паростків кровоутворення і значними змінами периферичної крові. Розрізняють гострий і хронічний лейкоз. Класифікують лейкоз головним чином за морфологічними особливостями лейкозних клітин.

Лейколіз - руйнування, розпад лейкоцитів.

Лейкоцитоз - збільшення кількості лейкоцитів у периферичній крові. Буває абсолютний і відносний, фізіологічний і патологічний.

Лейкоцитопенія - (лейкопенія) - зменшення кількості лейкоцитів в одиниці об'єму периферичної крові. У механізмі розвитку лейкопенії лежать два процеси: ослаблення лейкопоезу і переваги лейколізу над лейкопоезом.

Лейкоцитурія - виділення із сечею лейкоцитів у кількості, що перевищує нормальну.

Летальність - відношення числа загиблих тварин до загального числа тварин, що хворіли даною хворобою, виражене у відсотках.

Лихоманка - типовий патологічний процес, що характеризується підвищенням температури тіла внаслідок перебудови системи терморегуляції на більш високий рівень.

Лізис - одна з форм закінчення в перебігу деяких інфекційних хвороб, що характеризується, на відміну від кризи, повільним згасанням ознак хвороби та зниженням температури. Лізис – різновид руйнації морфологічної структури (ядра - каріолізис, клітини - цитолізис).

Лікарська алергія - алергійні реакції організму на введення деяких ліків.

Лімфоцитоз - вид відносного лейкоцитозу, при якому на перший план виступає збільшення кількості лімфоцитів.

Ліпемія - наявність жиру (нейтральних чи жирів тригліцеридів) у крові.