Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Камені - компактні утворення, які вільно лежать в природних порожнинах органів або вивідних протоках залоз. Найчастіше виявляються в шлунково-кишковому тракті, нирках і сечовивідних шляхах, жовчному міхурі та жовчних протоках.

Карбункул - гнійне запалення декількох суміжних волосяних цибулин і сальних залоз, яке супроводжується відмиранням цієї ділянки шкіри з характерним її почорнінням.

Кардіосклероз - вогнищеве розростання в серці сполучної тканини, що витісняє спеціальну тканину.

Карцинома (рак) - злоякісна пухлина, побудована з незрілих (мало диференційованих або недиференційованих) клітинних елементів епітеліальної тканини. За морфологією розрізняють: плоскоклітинний, слизовий, дрібноклітинний, фіброзний, медулярний, залозистий та "рак на місці".

Карликовість - відставання в рості як наслідок порушення функції гіпофіза, пов'язане зі зниженням виділення соматотропного гормону.

Катар - запалення слизових оболонок, що характеризується утворенням великої кількості ексудату різного характеру, який містить значну кількість слизу. Катар може бути слизовим, серозним, фібринозним, геморагічним і гнійним.

Кашель - захисний складний умовно-рефлекторний акт, спрямований на видалення сторонніх часток і слизу з дихальних шляхів. Здійснюється після глибокого вдиху синхронним скороченням експіраторів та відкритті голосової щілини.

Кила - (грижа) – зміщення окремих петель, ділянок або цілих відділів кишечника з черевної порожнини в сусідню порожнину або на зовнішню поверхню тіла через анатомічні чи патологічні отвори.

Кіста - порожнина в тканинах і органах, яка має стінку і вміст. Стінка кісти складається з двох шарів - внутрішнього епітеліального і зовнішнього фіброзного. Макроскопічно являє собою порожнину з тонкою, прозорою оболонкою, через яку просвічується вміст.

Колапс - гостра судинна недостатність, що характеризується в першу чергу падінням судинного тонусу, а також гострим зменшенням обсягу циркулюючої крові.

Коліт - запалення ободової кишки.

Компенсаторні процеси - найважливіший тип адаптаційних реакцій організму на ушкодження, при яких органи і системи, що не постраждали безпосередньо від дії агента, що ушкоджує, беруть на себе функцію ушкоджених структур шляхом замісної гіперфункції чи якісно зміненої функції.

Комплемент - полімолекулярна система неспецифічного білка сироватки крові, що включається до складу імунних комплексів; сприяє більш ефективній взаємодії антигену й антитіла.

Кондиціоналізм - філософський плин у природознавстві, що проповідував в методології наукових досліджень принцип "сукупність умов" замість поняття "причинність", тобто відмітаючи геть об'єктивність і суб'єктивно-ідеалістичне тлумачення причин хвороби.

Конституціоналізм - філософський плин метафізичного напрямку, що визнавав провідну роль конституції в етіології і патогенезі різних нозологічних форм.

Контузія - синдром, що виникає гостро при одномоментному впливі на велику поверхню тіла механічної травми (обвал, перепад тиску при вибуху, вібрація і т. п.).

Копростаз - застій вмісту товстого відділу кишечнику. Макроскопічно відповідні ділянки розтягнуті сухими, ущільненими, крихкими каловими масами. Стінка кишечнику в ділянці копростазу тонка, ішемічна, в хронічних випадках іноді гіперемійована. Вище, а іноді і в ділянці копростазу реєструються здуття кишечника.

Криза - одна з форм закінчення в перебігу деяких інфекційних і неінфекційних хвороб, що виявляється у швидкому зниженні температури, потовиділенні, посиленні сечовиділення, тахікардії і гіпотензії.

Крововилив - нагромадження крові, що вилилася із судин, у тканинах і порожнинах організму.

Крововтрата - стан, що виникає в результаті втрати частини крові при ушкодженні судин і характеризується низкою патологічних і пристосувальних реакцій.

Кровотеча - патологічний процес, що супроводжується виходом крові за межі судин унаслідок порушення цілісності стінок.

Кропивниця - частіш за все алергійна реакція на дію різноманітних речовин фізичного, хімічного і біологічного походження.

Куссмауля дихання - один з видів патологічного дихання, що характеризується рідкими дихальними циклами, глибоким і тривалим вдихом і гучним, за участю експіраторів, видихом.