Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

Практична робота № 1

 

Тема: Вивчення дії фізичних та хімічних чинників на організм тварини.

Мета: Вивчити патологічні зміни в організмі тварини, викликані дією чинників зовнішнього середовища.

 

Під час підготовки до заняття студенти повинні засвоїти: загальну і місцеву дію тепла і холоду на організм тварини, причини і ознаки опіків і відморожень, місцеву і загальну дію хімічних речовин на організм, сприяючі і схиляючи чинники до захворювань.

Студенти повинні вміти: розпізнавати опіки І і ІІ ступенів, дію кислоти і лугу на організм тварини; визначати чинники навколишнього середовища на фермі учбово-дослідного господарства, що можуть викликати захворювання тварин.

 

¨ Література

1. Патологическая физиология и патологическая анатомия животных / Под ред. Н.А. Налетова. – М.: Агропромиздат, 1991. – С. 14-28.

2. Мазуркевич А.Й., Урбанович П.П., Василин Н.С. Патологічна фізіологія і патологічна анатомія тварин. – В.: Нова книга, 2008. – С. 35-48.

3. Мазуркевич А.Й, Тарасевич В.Л., Дж. Клугі, Патофізіологія тварин: Підручник. – К.: Вища школа, 2000. – С. 40-66.

Оснащення: піддослідні тварини (жаби, кролики), концентрована сірчана кислота, їдкий натрій, лід, сіль, пробірки з водою, сухий спирт.

Завдання 1. Відтворити на вусі піддослідної тварини патологічний процес викликаний дією високої і низької температури.

 Методичні вказівки

На вусі зафіксованого кролика вистригти шерсть і через пластинку з отвором прикласти до нього пробірку з гарячою водою (85°С) на 1-2 секунди, трішки відступивши знову через виріз у пластинці прикласти ту саму пробірку на 3-4 секунди. По наслідках досліду (у першому випадку почервоніння, у другому міхурець на місці прикладення пробірки) визначити патологічний процес і описати механізм утворення.

Друге вухо кролика опустити на 2/3 в банку з льодом, що змішаний на 1/3 з кухонною сіллю до появи ознак відмороження І і ІІ ступеню і описати ознаки.

Завдання 2. Відтворити і вивчити місцеву дію хімічних чинників на організм тварини.

Методичні вказівки

На шкіру черевця зафіксованої на препарувальній дощечці жаби з однієї сторони нанести скляною паличкою краплю концентрованої сірчаної кислоти, а з іншої краплю їдкого натрію. Протягом 5 хв. спостерігати за зміною стану шкіри і тканин у місцях нанесення речовин. Визначити різницю у зміні тканин при кислотному і лужному опіках.

Завдання 3. Провести обстеження ферми учбово-дослідного господарства і визначити чинники навколишнього середовища, які можуть привести до захворювань.

            Методичні вказівки

При обстежені слід звернути увагу на: обгородження ферми, наявність санітарного пропускника при вході на ферму, дезковриків біля приміщень і при виїзді на ферму, стан підлоги, годівниць і санітарний стан приміщень, умови утримання тварин. Результати обстеження записати і зробити висновки про чинники, які можуть привести до захворювань.

Питання для контролю

1.Які є групи ушкоджувальних чинників?

2. Які наслідки ушкоджувальної дії високої температури?

3. Які наслідки ушкоджувальної дії низької температури?

4. Які умови утримання і годівлі тварин вважають несприятливими?