Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ангемоглобінні пігменти

Меланін - білковий пігмент чорного кольору. Меланін надає забарвлення шкіри, шерсті, волосу, роговим утворенням він захищає організм від ультрафіолетових променів. Відсутність меланіну називається альбінізм, місцева природжена відсутність меланіну називається вітиліго. Природжений місцевий меланоз визначає рябу масть тварин.

Ліпофусцин - бурий колір, білково-жирового походження. Появляється в органах, що атрофуються при хворобах, що виснажують організм. Екзогенні пігменти - попадають зовні.

Антракоз - це пігментація вугіллям, це коли в організм тварини попадає дим і він відкладається в легенях в лімфатичних вузлах у вигляді чорних острівців. При сильних ступенях антракозу легені і лімфовузли мають суцільне забарвлення. Антракоз на відміну від меланозу рівномірно розміщений по органу.

Силікоз - відкладання ґрунтового пилу у тканинах внутрішніх органів. Органи забарвлені в брудно сірий колір, іноді бувають вогнищеві відкладання пігменту.

ЖИРОВА ДИСТРОФІЯ- це є порушення обміну жирових речовин у тканинах.

Можна виявити жири: нейтральні і холестеринестери.

 Нейтральні жири - сполуки жирних кислот з гліцерином. Відкладається в жировій клітковині (підшкірна клітковина, очеревина, сальник, епікард) вони утворюють запас поживних речовин, які витрачаються в міру потреби організму. Ці відкладення називаються лабільним жиром, а частина жирів є необхідною складовою частиною клітин - це називається стабільним жиром. Холестеринестери - це є сполуки жирних кислот з органічною речовиною холестерином. Вони є складовою частиною тканинних елементів. Найчастіше зустрічається порушення нейтрального жиру (лабільного) видимого.

Може виникати: ожиріння і виснаження.

Ожиріння - це є відкладання жиру не тільки в жировій клітковині але й у стромі органів, де в нормі жир не відкладається.

Причини ожиріння: 1. надмірне відкладання жиру в підшкірній клітковині, в очеревині і сальнику, брижі, епікарді, серцевій сороці;

2. відкладання жиру між м'язовими волокнами серця і скелетної мускулатури. Внаслідок цього може виникати недостатність серця і може виникати смерть. Виснаження - це є зникнення жирових відкладень у жировій клітковині. Причини: 1. недостатнє харчування і надмірна експлуатація тварин.

2.гормональні розлади (ураження гіпофіза, щитовидної залози).

3.виснажливі захворювання (туберкульоз, глистяні інвазії).

Ознаки. На місці відкладення жиру утворюється драглиста маса. Сальник у виді жовтої плівки.

На епікарді також жирова клітковина втрачається і утворюється драглиста маса і найвищим показником виснаження являється те, що з епікарда стікає тобто з розрізу жирової клітковини стікає прозора рідина.

 Місцеві порушення.

Може виникати у стромі, або у протоплазмі.

Ожиріння сполучнотканинної основи (строми) - це виникає при атрофіях. Наприклад виникає атрофія м'язових волокон і між ними розростається жирова тканина. Атрофія робочої тканини вим'я замінюється жировою тканиною. Ожиріння паренхіматозних органів.

1.Інфільтративне - це кров'ю приноситься надлишок жиру. Виникає при надмірній годівлі і недостатній експлуатації, кормових отруєннях. Ознаки: жовто-гнилисте забарвлення органів  ,пониження функції.

2.Дегенеративне - це не тільки принесення жиру кров'ю і лімфою, але й відщепленням жиру від протоплазми (стабільною). Це виникає при отруєнні (фосфором, сурмою, миш'яком).

Ожирілі ділянки некротизуються з наступним заміщенням їх сполучною тканиною.

/

 

МІНЕРАЛЬНА ДИСТРОФІЯ - порушення обміну неорганічних речовин.

Порушення обміну солей кальцію характеризується зменшенням його в кістках або збільшенням.

Зменшення у молодих проявляється рахітом (викривлення кінцівок) у дорослих остеомаляція - зав'язти хвіст. У молодняка виникає при нестачі вітаміну Д і ультрафіолетового проміння, кальцій використовується з кісток і виникає викривлення кінцівок і черепа. У дорослих під час вагітності і у високопродуктивних.

Може бути і надмірна кількість кальцію називають дистрофічним обвапнуванням або ж петрифікацією.

Може воно виникати в нирках, кровоносних судинах, при артеріосклерозі, туберкульозі.

Солі кальцію мають здатність при лужному середовищі випадати в осад. Каменями називають щільні утворення які вільно лежать в природній порожнині, камені називаються конкременти і класифікують їх залежно від місця і від складу.

1.Шлунково-кишкові:

а)        справжні;

б)        несправжні;

в)        фітоконкременти;

г)        пілоконкременти (безоари);

д)        плюмоконкременти;

ж) конглобати.

2.Печінкові:

а)        вапнові;

б)        пігментні;

в)        холестеринові;

г)        мішані.

3.Ниркові:

а)        сечові камені (уроліти);

б)        сечовий пісок (уроседименти).

4.Судинні:

а)        артеріоліти;

б)        флеболіти.

Шлунково-кишкові камені. Причиною виникнення є порушення мінерального обміну в організмі (волося, шерсть, пісок) - викликають запальні явища в кишечнику.

Справжні кишкові камені - складаються з мінеральних речовин. Частіше в коней ослів, мулів в ободовій кишці рідше в шлунку.

Вони складають 90% фосфорно кислої аміакмагнезії, 10% - вапно, кремнезем, може бути всередині ядро кристалізації (гвіздок, шматочок дроту). Діаметр від горошини до 36 см, масою 2 кг поодинокі і множинні.

 

Несправжні - з мінеральних речовин і решток корму. Сприяє утворенню цих каменів згодовування кормів з землею, розмір 1-2 до 20 см, кілька до кількох десятків, склад кормові залишки і вапно просякнуте.

Фітоконкременти - вони утворюються з рослинних частин, м'яких на дотик. Розміри 14-16 см. поодинокі і численні, сіро-зелені, сіро-жовті.

Пілоконкременти - з волося і шерсті (лизуха) це недостача в раціоні мінеральних речовин, що приводить тварин до облизування шерсті. Внаслідок цього шлунок подразнюється і виділяє багато слизі, які склеюють шерсть ,форма куль вкриті густим слизом.

Плюмоконкременти - утворюється з пір'я у птахів при порушені мінерального обміну.

Конглобати - з перетравлених решток корму і якихось сторонніх предметів

(папір, ганчірки, гілки, солома) склеєні землею і соломою.

Ці камені можуть просовуватись по кишечнику разом із вмістом кишок, але

можуть і закривати просвіт кишок.

Печінкові камені.

1. вапнові камені сіро-білі на розрізі шаруваті;

2.жовчно-пігментні м'які легко розтираються в порошок;

3.холестеринові зустрічаються в людей;

4.мішані складаються з жовчного пігменту, вапна і холестерину, бувають поодинокі і багато. В центрі каменів можуть бути паразити, різної форми відповідно до обрисів жовчних ходів. Виникають вони внаслідок запальних процесів, а потім і самі приводять до тяжких змін викликає (некроз, атрофію, закупорку).

Ниркові камені

Причини утворення - загальне порушення мінерального обміну велика кількість їх хронічне запалення нирок, ниркових мисок, сечового міхура. Від розміру поділяється:

1.сечові камені (ураліти);

2.сечовий пісок (уроседимента).

Сечові камені поодинокі - повторюють обриси ниркової миски в сечовому

міхурі округла і овальна форма 1,5 кг в нирках в міхурі 1 кг.

Сечовий пісок - порошок а об'єднуючись утворюють сечові камені і викликає

атрофію нирок, некроз, механічне пошкодження викликає закупорку

сечовидільних шляхів.

Судинні камені

1.артеріоліти - в артеріях;

2.флеболіти - в венах внаслідок обвапнення тромбів.