Набряк - скупчення набрякової рідини (транссудату) у міжклітинних просторах при порушенні обміну води між кров'ю і тканинами; проявляється в збільшенні обсягу, зміні фізичних властивостей і розладі функції набряклої тканини.
Недостатність дихання - нездатність органів дихання забезпечити належне забезпечення газового складу крові (зовнішнього дихання) і тканин (внутрішнього дихання).
Недостатність кровообігу - нездатність органів кровообігу виконувати належним чином необхідні навантаження. Буває серцева, судинна і змішана.
Неінфекційний імунітет - (трансплантаційний) - стан імунної реактивності організму, який захищає організм від проникнення антигенів, які генетично чужорідні для нього при пересадженні тканини чи органа.
Нейропаралітична гіперемія - вид гіперемії, що виникає в результаті порушення регулювальної функції судинозвужувальних центрів, що веде до припинення чи блокади передачі нервових імпульсів по судинозвужувальних (адренергічних) нервах.
Нейтропенія - явище зменшення кількості нейтрофілів у мазках крові.
Нейтрофільний лейкоцитоз - збільшення кількості нейтрофілов у мазках периферичної крові.
Некробіоз - поступове, інтенсивно наростаюче відмирання окремих клітин, ділянок тканин, що проявляється у вигляді дистрофічних процесів і в кінцевому результаті призводить до некрозу.
Некроз - змертвіння окремих клітин, ділянок тканин, органа або частини тіла в живому організмі. Некроз може бути фізіологічним і патологічним.
Непрохідність кишок - захворювання, викликане порушенням проходження (пасажу) вмісту кишок внаслідок обтурації, здавлювання або порушення його функцій. Розрізняють уроджену і набуту, механічну і динамічну.
Несумісність імунологічна - генетично обумовлена невідповідність в антигенному складі клітини донора і реципієнта, що приводить до розвитку імунологічних реакцій (наприклад, несумісність крові при переливанні, тканин при пересадженні).
Нефрогенна гіпертензія - артеріальна гіпертензія, що розвивається при ураженні нирок з переважним активуванням ренін-ангіотензин-альдостеронової системи і затримкою в організмі натрію і води.
Нефротичний синдром - неспецифічний симптомокомплекс, що характеризується значною протеїнурією, ліпідурією з одночасним порушенням білкового, ліпідного і водно-сольового обміну в організмі (диспротеїнемія, гіпоальбумінурія, гіперліпідемія), набряками і водянками.
Нефрит - запалення нирки.
Нефросклероз - розростання в нирках сполучної тканини.
Ниркова недостатність - нездатність нирок виконувати належним чином пропоноване їм навантаження по утворенню сечі.
Нозологія - вчення про хворобу, включаючи вивчення біологічних і медичних її аспектів, а також питань етіології, патогенезу, номенклатури і класифікації хвороб.
Нориця - патологічний канал, що з'єднує глибокі шари тканини чи порожнисті органи з зовнішньою поверхнею тіла (шкірою чи слизовою оболонкою) або ж порожнисті органи чи окремі їх камери між собою. З огляду на це нориці поділяють на зовнішні та внутрішні. Залежно від розміщення внутрішнього тканинного кінця нориці остання може бути сліпою або наскрізною, що проникає в порожнину якогось внутрішнього органа (глотку, кишку, жовчні чи сечові шляхи тощо).
Нормобластоз - наявність у мазках периферичної крові незрілих еритроцитів - нормобластів і еритробластів.
Нормоволемія - нормальний обсяг крові. Буває олігоцитемічна і поліцитемічна.