Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

РОЗТИН СПИННОМОЗКОВОГО КАНАЛУ

Для виконання операції розтину спинномозкового каналу, виймання і дослідження спинного мозку від трупа тварини відокремлюють кінцівки, тазові кістки і ребра (перепилюючи їх якомога ближче біля голівок, хребет кладуть на секційний стіл дорзальною поверхнею вверх. Потім ретельно зрізують усі м'які тканини, що покривають дорзальні поверхні хребців та їх остисті відростки. Тільки після цього приступають до безпосереднього розтину спинномозкового каналу шляхом видалення дуг хребців. Дуги знімають якомога ближче до суглобових відростків хребців, використовуючи такі інструменти, як долото, пилки листові одинарні і спеціальні подвійні, кісткові щипці. Перекушуваня щипцями або перепилювання дуг розпочинають з останнього поперекового хребця у краніальному напрямку, причому відокремлення дуг хребців може проводитися одночасно на всьому протязі хребта, коли користуються спеціальною подвійною пилкою і поступово при використанні інших інструментів. Користуючись подвійною пилкою, полотна її вставляють якомога ближче до суглобових відростків, причому краще остисті відростки заздалегідь видаляти і випилювання дуг проводити спочатку в ділянці грудних, а потім, поставивши ширше полотна пилки, дуги поперекових і шийних хребців. Перепилявши всі дуги хребців, ознакою чого є рухливість остистих відростків, розрізають з'єднання між останніми (третім або четвертим), поперековими хребцями і, захопивши кістяними щипцями дуги другого і третього поперекових хребців, різким рухом вверх знімають усі дужки з остистими відростками єдиною стрічкою.

Другий спосіб розтину спинномозкового каналу полягає в поступовому руйнуванні дуг хребців, а саме: перепилюють 1-2 дуги і відокремлюють їх від хребта, потім знову так роблять аж до тих пір, поки не буде розтятий увесь спинномозковий канал. Видаливши дуги всіх хребців або на ділянці, яка цікавить розтинаючих, проводять огляд спинного мозку, звертаючи увагу на положення його, вигляд зовнішньої поверхні твердої мозкової оболонки, можливі накопичення в мішку оболонки рідини запального ексудату. Потім переходять до виймання спинного мозку, яке полягає ось у чому.

Захопивши пінцетом тверду мозкову оболонку, обережно відтягують спочатку на лівий, а потім на правий бік, перерізаючи біля кісток корінці спинномозкових нервів на всьому їх протязі. Потім скальпелем відсепаровують тверду мозкову оболонку від поверхні тіл хребців і виймають спинний мозок з усіма оболонками, утримуючи його за один кінець у висячому положенні. Згинання і обмацування мозку руками не припускається. Виймаючи спинний мозок, одночасно проводять огляд хребтового каналу. Обережно кладуть спинний мозок нижньою поверхнею на стіл і після детального огляду гудзиковидними ножицями розтинають тверду мозкову оболонку, починаючи з шийного відділу. Якщо на шляху розрізу зустрічаються зрощення твердої і м'якої мозкових оболонок, то останні обходять ножицями. Розвівши краї розрізаної твердої оболонки, оглядають її внутрішнью поверхню, м'яку мозкову оболонку і спинний мозок. Після цього зволоженим водою скальпелем розсікають спинний мозок на окремі сегменти довжиною 1,5-3см, досліджуючи одержані відрізки на симетричність половин, ясність малюнка сірої і білої речовини, стан спинномозкового каналу, колір, консистенцію, кровонаповнення та можливі патологічні процеси.