Пошук

Вхід на сайт

Календар

«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Макрофаги - клітини сполучної тканини, що володіють активною рухливістю, адгезивністю і вираженою здатністю до фагоцитозу. Вони диференціюються зі стовбурової кровотворної клітини кісткового мозку до моноцита, циркулюють якийсь час у крові, потім переходять у тканини і перетворюються в макрофаги.

Мастит - запалення молочної залози (вим'я). Мастит розвивається внаслідок пошкоджуючої дії фізичних, хімічних та біологічних факторів тощо. Розрізняють такі форми: серозну, катаральну, фібринозну, геморагічну і специфічні. У дійних тварин уражена частина вимені опухає, стає гарячою і болючою, надій молока зменшується.

Мастопатія - доброякісна дисплазія молочної залози. В патології розглядається як передраковий стан. Розрізняють непроліферативну і проліферативну форми.

Материнський ефект - комплекс впливів материнського організму на ембріон, що розвивається, (парціальний тиск кисню, вуглекислого газу в крові, рівень годівлі матері).

Медіатори - біологічно активні речовини, що накопичуються в місці ушкодження клітин, тканин (гістамін, серотонін, ацетилхолін, активізовані лізосомні ферменти і т. п.).

Менінгіт - запалення оболонок головного чи спинного мозку; за локалізацією розрізняють пахіменінгіт, лептоменінгіт, арахноменінгіт; за характером запальної реакції - серозний, геморагічний і гнійний.

Метаплазія - стійке перетворення тканини одного виду в інший, споріднений вид тканини, зумовлене зміною її функціонального і морфологічного диференціювання.

Метастазування - поширення ракових клітин від основного осередку, що призводить до утворення нових вогнищ росту пухлини.

Метеоризм - стан, зумовлений надмірним скупченням газів у травному тракті.

Метрит - запалення матки. Метрит починається з ендометрію, а потім охоплює всі шари стінки матки.

Метгемоглобінемія - підвищений вміст метгемоглобіну в крові.

Механічна жовтяниця - наслідок утруднення чи припинення відтоку жовчі з печінки в дванадцятипалу кишку, що обумовлює надходження її в загальний кровообіг.

Мієліт - запалення спинного мозку.

Мікози - хвороби тварин і людей, викликані патогенними грибками.

Мікроцефалія - зменшена голова.

Міксома - зріла пухлина, побудована за типом ембріональної волокнистої сполучної тканини.

Монокаузалізм - механістичне навчання про розвиток інфекційної хвороби, відповідно до якого хвороба може бути викликана тільки проникненням мікроорганізму в організм.

Моноцитоз - відносне чи абсолютне збільшення кількості моноцитів у крові.

Муміфікація - (суха гангрена) - коагуляційний некроз із наступним висиханням змертвілих тканин за рахунок віддачі вологи в оточуюче середовище. Некротизовані тканини при цьому зберігають свою структуру нагадуючи тканини мумій.

Мускатна печінка - малюнок мускатного горіха, який набуває печінка при жировій дистрофії в поєднанні з венозною гіперемією і при пігментному гепатозі.